Agencja SEO
Pozycjonowanie stron www i sklepów Katowice

Pozycjonowanie Katowice

Chcesz pozyskiwać klientów z wyszukiwarki internetowej? Masz dwie możliwości, jedną z nich jest płatna reklama Google Ads — płacisz, reklamy się wyświetlają, klienci klikają reklamy, a Ty sprzedajesz.

Drugi sposób to pozycjonowanie strony internetowej. Jest to dużo bardziej złożony proces, ale jego jakość jest niepodważalna. Blisko 80% użytkowników wyszukiwarki Google nie klika w reklamy i korzysta tylko z wyników organicznych. Dlaczego tak jest?

Wyniki organiczne kojarzą się użytkownikom przede wszystkim z bardziej trafnymi stronami internetowymi aniżeli przy reklamach. System Google jest tak bardzo dopracowany, że to właśnie wyniki poniżej reklam są trafniejsze i lepiej odpowiadają na zapytania użytkowników.

Pozycjonowanie sklepów internetowych Katowice

Skuteczność pozycjonowania jest zależna od pozycji, na której znajduje się Twoja strona internetowa. Im pozycja jest wyższa, tym więcej użytkowników nas odwiedza i jest większa szansa na sprzedaż.

Co jeśli konkurencja jest wysoka? Oferty pozycjonowania Katowice są szacowane na gigantyczne sumy? Skorzystaj z pozycjonowania na długi ogon (long tail). Nie ważne czy prowadzisz sklep internetowy w Katowicach, czy Poznaniu. Frazy kluczowe długiego ogona będą sprzedawać Twoje produkty, jeśli tylko odpowiednio przygotujesz stronę internetową.

Pozycjonowanie long tail Katowice

Pozycjonowanie fraz długiego ogona to głównie domena sklepów internetowych. Chodzi tutaj o to, aby wybrać frazy kluczowe, które jak najszerzej będą opisywać nasze produkty. Nie skupiamy się tutaj na frazie buty, lecz opisujemy produkt tak, aby zaistniał pod wieloma frazami kluczowymi takimi jak czerwone buty do biegania, zielone buty na rzepy itd.

Tworząc frazy długiego ogona łatwiej przebić się w wyszukiwarce do TOP3, a skuteczność fraz kluczowych jest nadrabiana przez ich ilość.

Frazy kluczowe długiego ogona mogą występować na stronie w tysiącach wariantów i chociaż każdy z nich jest wyszukiwany kilkadziesiąt razy miesięcznie, to łącznie daje to olbrzymi zasięg, który przełoży się na sprzedaż.

Jakie sklepy pozycjonujemy w Katowicach?

Pozycjonowanie to usługa bazująca na dobrej strategii, a jej realizacja w 100% to klucz do sukcesu firmy. W naszej agencji SEO znajdziesz osoby, które chętnie podejmują się wyzwań, niestraszna jest nam praca na sklepach internetowych, których standardy odbiegają od normy.

Bardzo często spotykamy się ze sklepami internetowymi, których błędy w interface odrzucają klientów, a szybkość witryny przeraża. Wtedy do akcji wkraczają nasi programiści i naprawiają wszystko to co do tej pory było zaniedbane i przenosiło się na złą sprzedaż.

 

Na codzień mamy do czynienia ze sklepami internetowymi:

  • zrealizowanymi na kodzie dedykowanym, które są stworzone na indywidualne zlecenia a przede wszystkim wymagania klientów
  • pracujemy na sklepach SaaS takich jak Shoper, SkyShop, Shopify czy RedCart
  • pracujemy na sklepach open source bazujących na platformach PrestaShop, WooCommerce czy Magento.

Pozycjonowanie stron internetowych Katowice

Jaka jest różnica między pozycjonowaniem sklepów internetowych a stron firmowych w Katowicach? Przede wszystkim chodzi tutaj o zasięgi. Strona internetowa jest zwykle kierowana na zasięg miasta lub województwa podczas gdy pozycjonowanie sklepu dotyczy całej Polski.

W obu przypadkach nasza Agencja SEO skupia się nad:

  • rozwojem strony internetowej
  • budowaniem autorytetu dla marki
  • pozyskiwaniem stałego zainteresowania produktami
  • wykluczaniem błędów witryny i przyśpieszaniem jej w przeglądarkach

Dlaczego pozycjonowanie jest ważne?

To bardzo skuteczna metoda pozyskiwania klientów oraz budowaniem własnego autorytetu na rynku. Każdy może mieć stronę internetową, która wizualnie jest najlepsza, ale to jednak unikalne, wiarygodne treści budują w oczach klientów wartość firmy.

 

Jeśli nie wiesz, czy powinieneś się pozycjonować, zobacz, co robi Twoja konkurencja. Jeśli oni już dbają o swój wizerunek w internecie, Ty jesteś już spóźniony. Prace pozycjonerskie często widać dopiero po upływie 2 czy 3 miesięcy.

 

Analiza, strategia, poprawki na stronie to wszystko trwa, a konkurencja stale ucieka.

Kontakt

Potrzebujesz informacji? Napisz do nas!

© SEOStudioCK Kielce
Pozycjonowania stron internetowych i sklepów
HighLightStudio.pl © 2023